Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

REALIZOWANE PROJEKTY:

opis niedostepny

Listopad 2016 - marzec 2017

W listopadzie Stowarzyszenie rozpoczęło nowy projekt "Lekcje tolerancji - scenariusze zajęć dla szkół", którego celem jest przygotowanie przewodnika metodycznego dla nauczycieli jak mówić uczniom gimnazjów i liceów o zagadnieniach tolerancji, różnorodności społecznej oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji. Przewodnik zostanie wydany w wersji elektronicznej w postaci konkretnych scenariuszy lekcji, z licznymi "przykładami z życia", propozycjami materiałów dydaktycznych, wyjaśnieniem pojęć oraz propozycjami jak wprowadzać elementy edukacji antydyskryminacyjnej do zajęć szkolnych. Lekcje zostaną poświęcone mniejszościom narodowym i etnicznym, uchodźcom, tolerancji religijnej i światopoglądowej. W ramach projektu uruchomimy również serwis internetowy, gdzie nauczyciele będą mogli się z nami kontaktować, zasięgać wiedzy oraz podtrzymywać odpowiedzi na zadawane przez siebie i uczniów pytania. Scenariusze powstaną do 31 grudnia 2016 roku i zostaną udostępnione krakowskim szkołom jako oferta zajęć fakultatywnych. W styczniu i lutym przeprowadzimy pilotaż lekcji w dwóch krakowskich szkołach (liceum i gimnazjum) oraz wprowadzimy ewentualne poprawki.


Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Projekt współfinansowany ze środków zebranych przez organizację w ramach 1% podatku.

 

 

 


opis niedostepny

Listopad 2016 - luty 2017

Już 25 listopada 2016, pokazem filmu “Zima na Lampedusie” Stowarzyszenie rozpoczęło nowy projekt realizowany dzięki uprzejmości Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (projekt Watch Docs. Zrób to sam), w partnerstwie z Instytutem Studiów Międzykulturowych UJ o nazwie Prawa Człowieka w filmie. W ramach festiwalu prezentować będziemy 5 filmów dokumentalnych mówiących o różnych aspektach przestrzegania lub naruszania praw człowieka. Pokazy połączone będą z prelekcjami ekspertów oraz dyskusjami z publicznością.

Projekt realizowany dzięki:

Partner:

Projekt współfinansowany jest ze środków zebranych przez organizację w ramach 1% podatku.Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.