Not seeing a Scroll to Top Button? Go to our FAQ page for more info.

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

To był wyjątkowo ciężki rok nie tylko dla nas osobiście, ale też dla polskich organizacji pozarządowych, które nawet bez pandemii mierzyły się z licznymi problemami i wyzwaniami. Dla nas był to rok niełatwy, który skonfrontował nas z sytuacjami, które wymagały nowego, świeżego, czasem wręcz nowatorskiego spojrzenia na to, co do tej pory robiliśmy.

Cieszymy się, że pomimo trudnej sytuacji udało nam się kontynuować w szkołach projekt MiCreate, co oczywiście nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania dyrektorów/-ek, pedagogów/-żek, nauczycieli/-ek szkół, z którymi współpracowaliśmy. Cieszy również fakt, że udało nam się zachować nasz Zespół projektowy, zadbać o naszych pracowników i pracowniczki, zapewnić im bezpieczeństwo bytowe w tym ciężkim okresie. Wymagało to czasami nie lada gimnastyki. Tym bardziej cieszy, że udało się zrealizować małe, ale jakże ważne projekty, finansowane ze środków Miasta Krakowa.


Po pierwsze, w partnerstwie z Fundacja Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja konkurs dla uczniów i uczennic krakowskich szkół pn. "Miasto wielokulturowe w XXI wieku", który dał możliwość twórczej ekspresji dzieciakom od dawna obciążonym zdalnym nauczaniem i zgromadził ponad 150 prac. Ogłoszenie wyników już wkrótce.


Drugim projektem była wystawa młodej sztuki białoruskiej "Before/After/2020.Belarus", którą chcemy Wam dzisiaj zaprezentować. Wydawało się w pewnym momencie, że projekt skończy się całkowitą porażką ze względu na pandemię i sytuację w Białorusi. Mało kto wierzył w jego powodzenie, gdy okazało się, że wystawa nie dotrze do Polski, ze względu na zamknięcie granic (dotarła, choć w fotokopiach wydrukowanych w Krakowie), że nie zawiśnie (choć zawisła, pomimo braku możliwości jej zwiedzania w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha), że nie dotrze na jej wernisaż kuratorka (dotarło do nas jej przesłanie) i co najważniejsze, że nikt tej wystawy nie zobaczy (zobaczycie ją w wersji wirtualnej
https://before-after.interkulturalni.pl/ ). Tym bardziej, jesteśmy wzruszeni, że możemy dzisiaj Wam zaprezentować efekt pracy wielu osób, które się nie poddały! Szczególne podziękowania kierujemy do niezłomnego Jakuba Kościółka, który walczył o to, żeby wszystko się udało, dziękujemy Annie Król z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, społeczności Беларусы ў Кракаве / Białorusini w Krakowie, którzy byli pomysłodawcami i w dużej mierze realizatorami wystawy. Dziękujemy też Wydziałowi Spraw Społecznych i Zdrowia Miasta Krakowa, jego Dyrektor Elżbieta Kois-Żurek za wsparcie i elastyczność. Bez Was wszystkich to by się nie udało. Liczymy na to, że efekt końcowy będzie dla Was satysfakcjonujący i przybliży Wam sytuację Białorusinów walczących o swoją przyszłość.

Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.